Nápady na výběr lustru do jídelny – jak si vybrat ten správný?


Výběr správného osvětlení je velmi důležitým prvkem pro vytvoření příjemné atmosféry v jakémkoliv interiéru. Pokud se chystáte pořídit nový lustr do své jídelny, je třeba zvážit několik faktorů, aby se vám jej podařilo vybrat takový, který bude nejen krásný, ale také funkční.

Velikost místnosti a stropu

Prvním krokem je zvážit velikost vašeho prostoru a výšku stropu. Pokud má jídelna vysoký strop a rozlohu 20 metrů čtverečních, je třeba zvolit větší lustr, který se více hodí k rozměrům místnosti. Naopak, malá jídelna s nízkým stropem vyžaduje menší lustr.

Barva a styl lustru

V dalším kroku se zaměřte na design lustru. Měl by být v souladu s celkovým vybavením jídelny a s vaším vkusem. Pokud máte například moderní nábytek v černé a bílé barvě, zvolte lustr v minimalistickém stylu s kovovými prvky.

Důležité je rovněž zvážit, jak bude světlo lustru vaši jídelnu ovlivňovat. Měl by být dostatečně silný, aby byla jídelna dobře osvětlena, ale zároveň by měl být dostatečně jemný, aby vytvořil uklidňující a příjemnou atmosféru.

Tvar lustru

Zaměřte se také na tvar lustru. Můžete zvolit tradiční křišťálový nebo moderní skleněný lustr, ale můžete také zvážit výběr nějakého netradičního tvaru, jako je například kulový nebo oválný lustr.

Umístění lustru

Dalším důležitým faktorem při výběru lustru do jídelny je umístění. Lustr by měl být umístěn tak, aby byly všechny strany stolu dobře osvětleny a aby nedocházelo k oslnění hostů.

Při výběru lustru do jídelny se nebojte experimentovat s různými styly a tvary. Důležité je však zvážit velikost místnosti, barvu a styl lustru, dostatečnou sílu osvětlení a správné umístění lustru. S těmito parametry na paměti si určitě vyberete ten pravý kousek, který bude nejen hezký a moderní, ale také praktický a funkční.

Zde si můžete prohlédnout naši nabídku kvalitních lustrů