Kdo jsou Válendy a co dělají?


Kdo jsou Válendy?

Válendy jsou jedním z nejznámějších tanečních souborů v České republice. Již více než 30 let se věnují tanci a divadlu a svými vystoupeními baví nejen domácí publikum, ale také zahraniční diváky.

Začátky Válendů

Válendy byly založeny v roce 1989, krátce po sametové revoluci. Jejich zakladatelé chtěli tancem a divadelním představením ukázat svobodu a novou éru, která se v té době začínala. Postupem času se soubor rozrůstal a zdokonaloval své umění.

Taneční styl Válendů

Válendy se věnují především modernímu tanci, ale nebojí se experimentovat s různými styly. Jejich vystoupení jsou plná energie, dynamiky a emoce, které dokážou diváky nadchnout a pohltit.

Vystoupení Válendů

Válendy pravidelně vystupují nejen v České republice, ale také v zahraničí. Jejich programy jsou velmi pestré a promyšlené, často s kulturními a společenskými náměty. Soubor se také účastní různých festivalů a soutěží, kde si vysloužil mnoho ocenění.

Válendy jako pedagogové

Válendy nejsou pouze výkonným souborem, ale také pedagogickým centrem pro moderní tanec. V rámci své taneční školy nabízejí lekce pro děti i dospělé, a to jak pro začátečníky, tak pokročilé tanečníky.

Válendy jsou skvělým příkladem toho, že tanec a divadlo mohou být nejen zábavou a uměleckým projevem, ale také nástrojem k vyjádření svobodného myšlení a kreativity. Pokud se chcete na vlastní oči přesvědčit o jejich umění, určitě navštivte jejich webové stránky finestra-studio.cz.